Wydrukuj tę stronę
05 Gru 2014

Artyści - Angliści

Napisane przez  Ewa Wetula

Tegoroczny Przegląd Twórczości Artystycznej w Języku Angielskim odbył się w naszej szkole już po raz czternasty. Siedem zespołów prezentowało krótkie przedstawienia  w jezyku ang. przygotowane według własnych pomysłów. Aby zrobić wrażenie na jurorach potrzebna była poprawność i swoboda językowa  , które oceniał Matthew Dundon , umiejętności aktorskie oceniane przez dyrektora szkoły Mikołaja Urbaniaka, spójność i jasność przekazu które oceniała Małgorzata Kunstman oraz kostiumy, śpiew , dekoracje czyli wszystko co składa się na wrażenia artystyczne, które oceniała Agnieszka Zoń.

Trzy pierwsze miejsca przypadły w udziale uczniom klas trzecich , kolejno 3b - która zwyciężyła konkurs   nawiązując do Powstania Warszawskiego , 3c  -która przeniosła nas w biały świat Narni i 3a ze scenką w o ludożercach. Oni również odebrali nagrodę publiczności , która wybierała swojego faworyta następnego dnia. Nagrody indywidualne od poszczególnych jurorów otrzymali  :  Agnieszka Wolska z klasy 3a za nienaganny angielski, Natalia Kowalczyk z kl.3a za grę aktorską , Marysia Matuszek z kl.1a za wrażenia artystyczne i Rafał Stach z klasy 2a za wrażenia ogólne.

Jako organizator konkursu jestem bardzo zadowolona z różnorodnej tematyki przedstawień  i wysokiego poziomu większości scenek  .Konkurs był wyjątkowy z jednego jeszcze powodu – do tej pory większość uczniów stawiała na humor i zabawę – w tym roku okazało się że gimnazjaliści nie boją się też  trudniejszych tematów .  Zwycięski zespół przedstawieniem „63 dni…” dedykowanym młodym ludziom  , którzy 70 lat temu stracili życie w Powstaniu Warszawskim wzruszył wszystkich zgromadzonych na Sali.

 

Czytany 5981 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)